Játék hajók Naval csata társasjáték

Gyártó:Bonaparte
Anyag:Műanyag
Miután a játékfedelet függőleges helyzetbe nyitotta, a játékosok felosztják a hajókat úgy, hogy mindkettőjüknek ugyanannyi azonos típusú hajója legyen. Az egyes hajók lyukainak száma jelzi a hajó elsüllyesztéséhez szükséges találatok számát.
A játékosok hajóikat a játék függőleges felületére helyezik. Felváltva lövöldöznek. Betűk és számok kombinációjával lőnek az ellenfél hajóira, például B8, D2 és hasonlók. Ha a lövés sikeres, a játékos újra lő. Ellenkező esetben az ellenfél lő. A játékos a játék vízszintes mezőjén saját lövését jelöli az ellenfél hajóira. Ha eltalálja az ellenfél hajóját, akkor sárga, ha nem fehér csapszeggel jelöli a helyet.
A függőleges területen az ellenfél sikeres lövéseit is közvetlenül saját hajói furataiba jelöli. Ha a hajó összes lyukát ütésként jelölik, a hajót elsüllyesztik és eltávolítják a játéktól.
A játékot az nyeri, aki elsüllyeszti az ellenfél összes hajóját.